Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji różnego typu wiązek elektrycznych. Współpracujemy w tym zakresie z wieloma firmami produkcyjnymi zarówno w kraju jak i za granicą. Nasze doświadczenie budowane jest na ponad 20 letniej praktyce w produkcji wiązek przewodów.

Produkcja wiązek w naszej firmie została zapoczątkowana od produkcji prostych wiązek do szaf i lad chłodniczych, aż po aktualnie produkowane skomplikowane wiązki do różnorodnych maszyn i urządzeń typu:

  • ciągników, przyczep i innych maszyn rolniczych,
  • samochodowych instalacji gazowych,
  • przyczep samochodowych i naczep,
  • urządzeń teletechnicznych i automatyki,
  • samochodów elektrycznych, spalinowych,
  • pojazdów specjalnych, wojskowych,
  • sprzętu AGD, oświetlenia,
  • reklamy,
  • różnych innych typów maszyn, urządzeń.

Produkcja wiązek elektrycznych odbywa się na powierzchni ponad 1500m2, proces produkcji opiera się na zautomatyzowanym parku maszynowym. Używamy maszyn do cięcia i odizolowywania przewodów z jednoczesnym zaciskaniem końcówek oraz automatyczną kontrolą zacisku. Do montażu wiązek używamy wielostanowiskowych stołów montażowych. Stosujemy sprawdzone komponenty między innymi takich renomowanych firm jak: Cobo, Molex, Tyco, Bosch. Cały proces produkcyjny nadzoruje Dział Techniczno-Konstrukcyjny oraz Kontrola Jakości.

Nasza produkcja opiera się na dokumentacji powierzonej przez klienta, ponadto możemy samodzielnie dokonać opracowania dokumentacji na bazie przekazanego wzoru wiązki lub według wytycznych klienta. Mogą to być wszelkiego typu rysunki techniczne, jak i szkice czy rysunki odręczne.  Według uzgodnień z klientem, przygotowujemy wiązki wzorcowe lub prototypowe.

Za cały proces produkcyjny jak i wysoką jakością naszych wyrobów odpowiadają nasze wewnętrzne procedury techniczno-jakościowe oparte na Systemie Zarządzania Jakością wg. normy ISO 9001. Jakość uzyskujemy również dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych maszyn jak również poprzez wieloetapowy proces kontrolowania jakości wyrobu, między innymi urządzeniami typu: elektroniczny przyrząd do sprawdzania siły połączenia końcówka-przewód firmy MAV Pruftechnik GMBH, jak i zastosowaniu stanowisk pomiarowych do testowania wiązek firmy WEETECH/FPC.

PARK MASZYNOWY – WIĄZKI ELEKTRYCZNE

Do produkcji wiązek posiadamy nowoczesne oprzyrządowanie technologiczno-produkcyjne:

1. Automaty do cięcia przewodów z jednoczesnym dwustronnym zaciskaniem końcówek, z kontrolą procesy cięcia i zacisku, pracująca na przewodach w zakresie od 0,13mm2 do 4 mm2 – maszyna GAMMA firmy KOMAX.

IMG_8680

3. Urządzenia do zdejmowania opony na przewodach typu Cosmic 60R.

cosmic

5. Stanowiska pomiarowe do testowania wiązek firmy WEETECH/FPC.

FPC---int

7. Wielostanowiskowe stoły montażowe do montażu wiązek o różnych długościach.

2. Do cięcia i odizolowywania przewodów – liczne urządzenia firm SCHLEUNIGER, KOMAX, KAPPA.

kappa

4. Do zaciskania końcówek na przewodach – wiele prasek firm AMP, KOMAX, MECAL, OBR w tym praskę sterowaną CNC z automatyczną kontrolą siły zacisku typ- BT 722, firmy KOMAX i wiele innych.

komax 722

6. Elektroniczny przyrząd do sprawdzania siły połączenia końcówka-przewód firmy MAV Pruftechnik GMBH.

pruftehnik

8. Stoły testowe, stanowiska kontrolne i wiele innych.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

1. Gazowe instalacje samochodowe.gaz

2. Urządzenie teletechniczne.

setivo

3. Maszyny i ciągniki rolnicze.

wiazki2